пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów tak nie zaznaczy krawędzi trawnika ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.

Niezwykle wysokie, albowiem prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby przesłania pobliskie budynki i ulice. Aby stworzyć taki parkan rośliny zasadzamy naokoło krawędzi posesji. O ile mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo daje orzechy. Jeśli wolimy zęby nasze roślinne ogrodzenie było nadzwyczaj wysokie a przy okazji cienkie to w zacienionym miejscu powinno się je uformować z limaku powszechnego, grabu pospolitego albo klonu. Pamiętajmy jednakże, że gdy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być bardzo kłopotliwe.

Nic mocno nie podkreśli projektu trawy czy tez kwiatów jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty nie zawsze mogą satysfakcjonująco rosnąc w desygnowanych terenach, małe drzewa potrafią utrzymać kwieciste bogactwo w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe place gleby. Ślicznie przycięty nieduży żywopłot sam zresztą robi za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia Poznań przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych zaułkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je małe jabłuszka, które można przerobić na konfitury.

Niewysokie czy tez wysokie roślinne ogrodzenia wolno otrzymać z drzew zimozielonych.

Niestety, rośliny z tej grupy mogą być znacznie bardziej kosztowne aniżeli drzewa liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje cień cis zwyczajny. Najczęściej szeroko się rozrasta i trzeba go redukować, niemniej jednak jego klasę Fastigiata Robusta można odłożyć samopas.Będzie ekspresowo dojrzewał natomiast zachowa filarowy kształt.

Jeżeli wasz zakątek jest nader zacieniony, wskazane jest aby zielony ostrokół rozświetlić kolorowymi skazami. Niektóre z cienioznośnych modelów maja klasy o płowych albo pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są najbardziej sugestywne w słońcu, jednakże nawet w chłodzie liście ostają wcale jasne, niejako oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий