вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna szybko się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów model płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий